Home » Projektowanie responsywnych stron internetowych

Projektowanie responsywnych stron www

Nie ograniczaj swojej firmy do pozyskiwania klientów korzystających z Internetu tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach. Kiedy liczba urządzeń mobilnych rośnie w zatrważającym tempie, zmieniają się także zwyczaje wyszukiwania informacji w Sieci. Coraz częściej dokonujemy zakupów i zamawiamy usługi korzystając z tabletu lub smartfona.

Jednak tylko odpowiednio zaprojektowana, responsywna strona internetowa pozwala na poprawne wyświetlanie się na każdym urządzeniu. Przygotuj swoją witrynę i zacznij pozyskiwać zamówienia bez względu na to z jakiego urządzenia jest odwiedzana strona www Twojej firmy!

Dlaczego jest to dla Ciebie takie istotne ?

Na pewno zauważyłeś, że coraz więcej osób korzysta z urządzeń przenośnych (tabletów, smartfonów, itp.) do codziennego przeglądania Internetu. Nie jest to dzisiaj przypadkowy trend ale norma. Sprzedaż urządzeń mobilnych nieustannie bije rekordy. Dzięki instalacji aplikacji rozszerzającym funkcjonalność urządzeń mobilnych, korzystanie z komputera dla wielu osób okazuje się całkowicie zbędne! Co to oznacza dla Ciebie i Twojej witryny firmowej? Większa część Twoich potencjalnych klientów poszukuje produktów i usług korzystając z tabletów czy smartfonów.

Jeżeli Twoja witryna nie jest przystosowana do poprawnego wyświetlania się na kompaktowych ekranach, od dnia 21 marca 2015 jest oficjalnie gorzej traktowana przez Google w rankingu wyszukiwania. Masz zatem dwa wyjścia:

  1. Przyglądać się sytuacji, w której z dnia na dzień otrzymujesz mniej odwiedzin, mniej zamówień i mniej klientów.
  2. Dostosować swoja stronę www do obecnych standardów i zyskać długofalowe korzyści dla Twojego biznesu.

Tutaj sprawdzsz czy Twoja strona www pozytywnie przechodzi
test zgodności z urządzeniami przenośnymi:
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

Jedna Witryna.

Przystosowana do komputerów, smartfonów i tabletów.

RWD czyli responsywne strony www

Zalety Responsywnych Stron WWW

Witryna tego typu pozwala automatycznie dopasować stronę internetową do rozdzielczości ekranu urządzania, na którym jest przeglądana. Oznacza to czytelne ułożenie zawartości witryny (treści, obrazów, filmów video, tabel, itp.) bez względu na to czy przeglądana jest na ekranie komputera stacjonarnego z dużym monitorem, laptopa, tabletu czy smartfona.

Tworzenie responsywnych stron www to zupełnie inny sposób podejścia do projektowania w porównaniu do tradycyjnego tworzenia stron internetowych. Jednym z głównych wyzwań jakie stoi przed deweloperem jest przewidzenie „zachowania się” wielu zmiennych elementów witryny. Serwis musi być przygotowany adekwatnie do technologicznych możliwości urządzeń. Powinien być nowoczesny ale przede wszystkim dostępny dla użytkowników odwiedzających daną witrynę z dowolnego urządzenia stacjonarnego lub mobilnego.

Dla przykładu strony, które zawierają złożone tabele danych mogą być zupełnie nieczytelne na mniejszych ekranach. Natomiast przy próbie powiększenia może okazać się, że wielokrotne przewijanie ekranu w pionie i poziomie uniemożliwia zapoznanie się z całą zawartością tabeli. Z tego względu odpowiednie sformatowanie danych, wykresów pozwala na zaprojektowanie użytecznego serwisu.

Kolejne istotne zagadnienie w responsywnym projektowaniu stanowią obrazki. Ich dopasowanie powinno być kontekstowe i zmieniać się automatycznie w zależności od rozdzielczości oraz stopnia powiększenia ekranu. Obrazki powinny być odpowiednio skalowane, żeby mogły „reagować” na zmianę rozmiaru przeglądanej powierzchni. Zarówno obrazki oraz projekt graficzny witryny powinien być ostry i czytelny. Właściwie zaprojektowany serwis może być naprawdę efektowny dla odwiedzających i znacząco odbić się na skuteczności czyli konwersji sprzedaży oraz liczby zamówień w serwisie internetowym. Porozmawiajmy o Twoim projekcie.

Jakie dochody przynosi Twoja strona www?

Stronę internetową posiada dzisiaj prawie każda firma ale tylko niektórzy właściciele, każdego dnia, z uśmiechem na twarzy odbierają strumień spływających zamówień. Strona www jest jednym z zasobów Twojej firmy, jest Twoim przedstawicielem handlowym, który prezentuje i sprzedaje Twoje produkty i usługi 24h na dobę! Czy jesteś dumny ze swojej strony?

Czy prezentuje Ciebie i Twoją firmę w Internecie tak, jakbyś tego oczekiwał?Jeśli Twoja obecna witryna nie działa w taki sposób… czas ją zwolnić i zatrudnić do pracy nową! Internet to prawdziwy ocean możliwości dla tych, którzy wiedzą gdzie szukać oraz jak sprzedawać dowolne produkty i usługi. Nie pozwól na to, żeby każdego dnia Twoją firmę omijały setki okazji na pozyskanie nowych klientów i zarobienie większych pieniędzy.Umów się na bezpłatną konsultację i zyskaj narzędzie, które wizualnie przyciąga uwagę oraz jest diabelnie skuteczne dla Twojej firmy.

Sprawdź, dlaczego jesteśmy najlepszy wyborem dla Twojej firmy:

  • Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie.
  • Twoja witryna już na „Dzień dobry!” będzie przyciągać uwagę, wzbudzać zaufanie i budować doskonałe pierwsze wrażenie.
  • Wykorzystamy i dobierzemy dla Ciebie nowoczesne i sprawdzone technologie (np. responsive design), dzięki czemu Twoja witryna będzie szybka, intuicyjna i łatwo dostępna w każdej przeglądarce, na każdym komputerze, tablecie czy smartfonie.
  • Otrzymasz do dyspozycji prosty i wygodny panel zarządzania stroną. Pozwoli Ci to bezproblemowo dodawać, edytować lub usuwać treść, obrazki i materiały multimedialne w dowolnym czasie.
  • Pomożemy Ci w napisaniu interesujących tekstów sprzedażowych, które przyciągną uwagę odwiedzających i zachęcą do wyboru właśnie Twojej firmy.
  • Strona będzie zoptymalizowana zgodnie z oficjalnymi wytycznymi Google, dzięki czemu szybciej i łatwiej osiągniesz wysokie pozycje w rankingu.
  • Kiedy Twoja witryna będzie już gotowa, zawsze będziesz mógł liczyć na naszą pomoc i porady w zakresie rozwijania Twojego biznesu w Internecie.
  • Wybieramy tylko projektu, w które wierzymy oraz na które mamy czas – pozwala to nam poświęcić pełną uwagę Tobie i realizacji Twoich celów.

… to dopiero początek korzyści jakie zyskasz, dzięki nowoczesnej i profesjonalnej stronie www.

logo_naucalogo_utplogo_flandrialogo_vitapol